59-700 Bolesławiec ul. Bankowa 8  Fax/tel.(075) 732-35-00

Strona główna Informacje o szkole  Dla uczniów Informacje-rodzice    Wzorowi uczniowie Najlepszy sportowiec

Certyfikat UNICEF Społecznie Zaangażowanej Placówki dla MZS nr 3

27 lutego 2015 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”. To światowy projekt, którego celem jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym. W Polsce projekt był już realizowany z powodzeniem dwukrotnie. W obu edycjach wzięło udział ponad 1700 placówek edukacyjnych. Dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli w ubiegłym roku udało się pozyskać ponad 1,1 miliona złotych. Środki te zapewniły setkom tysięcy dzieci w Sierra Leona i Czadzie dostęp do ratującej życie szczepionki.
W ramach akcji uczniowie przygotowywali charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Każda z nich otrzymała swoją tożsamość. Uczniowie sami wybierali kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określali jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieścili w „akcie urodzenia”. Ich dzieła zostały zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanej w szkole aukcji. Każdy mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Sudanie Południowym. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwia zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwala na uratowanie mu życia.
Organizatorzy szkolnej akcji serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, tym bardziej, iż nasza szkoła została uhonorowana przez UNICEF Certyfikatem Społecznie Zaangażowanej Placówki.