24 V 2016r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 kolejna impreza z cyklu : Cała Polska czyta dzieciom- pod hasłem: Nasza mama czarodziejka. Wzięli w niej udział uczniowie klas pierwszych i drugich. Salę zdobiły hasła czytelnicze oraz plakaty do opowiadań z książki Joanny Papuzińskiej : ,,Nasza mama czarodziejka". Zaproszeni goście : Wiceprezydent Miasta Bolesławiec, pan Kornel Filipowicz, Kierownik CIK- ,,Orzeł", p. Jacek Dudyński, Dyrektor MZS nr 3- p.Irena Sikora- Kołodyńska pełnili rolę lektorów czytając dzieciom opowiadania o nadętym wielkoludzie i księżycu , który ułamał sobie rożek. Dzieci, podzielone na grupy wypełniły zadania na kartach, śpiewały piosenkę, ,,ratowały wielkoluda" i ,,zbierały sałatę dla dinozaura". Wszyscy, także obecni rodzice , dobrze się bawili. Klasy zbierały punkty- kwiatki do wazonów. Imprezę zakończyliśmy wspólnym zdjęciem. Goście i klasy otrzymali pamiątkowe podziękowania i dyplomy. Takie akcje jak ta mają za zadanie zachęcać dzieci do czytania, upowszechniać je, pokazywać, że książka może być ciekawa i zabawna.