"Kto je co dzień jedno jabłko, ten lekarza widzi rzadko."

Jabłko, najpopularniejszy owoc, bogaty w witaminy i wartości odżywcze, ma również swoje święto obchodzone na całym świecie. W naszej szkole obchody Święta Jabłka odbyły się 28 września. Celem projektu było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, jak również wyrabianie u dzieci nawyku zdrowego odżywiania się. W tym dniu w szkole zapachniało jabłkami, a na korytarzu można było poczuć się jak w sadzie. Uczniowie mogli chrupać pyszne, świeże jabłka oraz realizowali różne zadania, oczywiście z jabłkiem w roli głównej np. tworzyli klasowe przepisy na potrawę z jabłek, układali opis jabłka, malowali plakat "Najpiękniejsza jabłonka". Ten dzień minął w "smakowitej" atmosferze i dostarczył uczniom miłych wrażeń oraz witamin ukrytych w jabłkach.