Od dwóch lat realizujemy w Szkole Podstawowej nr 2 program sportowy : Lekkoatletyka dla każdego. 18 V odbył się u nas event Szkolne Zawody Lekkoatletyczne. Wzięło w nich udział 72 uczniów z klas pierwszych i drugich. Dzieci tworzyły 9 ośmioosobowych drużyn ( 5 z klas pierwszych, 4 z klas drugich). Wykonywały rotacyjnie sześć zadań, którymi były: sztafeta z płotkami i pachołkami, przeskoki przez drabinki na czas, skoki dosuwane, rzut piłką lekarską w tył przez głowę, skok o tyczce, skoki w ,,krzyżaku". Przy każdej stacji drużynami kierowali asystenci- uczniowie z gimnazjum z MZS nr 3, a opiekowali się nimi wychowawcy klas lub rodzic z danej klasy. Organizatorem i prowadzącym zawody była pani Monika Grzyb.Oceny wyników dokonano na poziomach klasowych. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy , a miejsca I, II, III na poziomach klasowych - medale. Puchary trafiły do drużyn, które uzyskały najwyższe wyniki na poziomie klas I i II.
I miejsce w klasach pierwszych zajęła drużyna z kl. I d uzyskując 48 p.
II m. - I b ( 26 p.), III m.- I e i I c ( po 19 p.), IV m - I a .
I miejsce wśród klas drugich zajęła drużyna z II a uzyskując 48 p., II m.- II c (43 p.), III m.- II b (34 p.), IV m.- II d ( 28 p.) Dzieci bardzo przeżywały podsumowanie zawodów, mimo, że przede wszystkim stanowiły one dobrą zabawę.
Gratulujemy udziału i osiągnięć wszystkim uczestnikom zawodów.