21 marca w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki panie E. Grzyb i A. Kozłowska zorganizowały dla klas VI i IC gimnazjum konkurs ,,W świecie mitologii”. Klasy zostały podzielone na cztery ,,rydwany”, które rywalizowały ze sobą, wykonując poszczególne zadania. Dzieci zdobiły antyczne wazy, lepiły z plasteliny mitologiczne potwory, dopasowywały atrybuty do bóstw greckich, podawały współczesne znaczenie związków frazeologicznych, zaczerpniętych z mitologii. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu mitologii i pomysłowością w wykonywaniu zadań , czego efektem były przepiękne prace.

Galeria zdjęć - więcej