59-700 Bolesławiec ul. Bankowa 8  Fax/tel.(075) 732-35-00

Strona główna Informacje o szkole  Dla uczniów Informacje-rodzice Wzorowi uczniowie Najlepszy sportowiec

10 marca uczniowie klasy IIIA w ramach projektu ,,Nasze pasje” uczestniczyli w spotkaniu z panią Jolantą Duszą. Pani Jola pasjonuje się malarstwem, a szczególnie bardzo starą, choć rzadko stosowaną techniką malowania obrazów kawą. Dzieci dowiedziały się, jak przygotowuje barwnik z kawy, którym maluje swoje obrazy. Obejrzały przyniesione obrazy, przedstawiające widoki naszego miasta, krajobrazy, kwiaty i zwierzęta. Z zaciekawieniem przyglądały się, w jaki sposób artystka maluje kawą hortensje. Spotkanie z malarką wywarło na dzieciach ogromne wrażenie i zachęciło najmłodszych do szukania nowych technik malarskich oraz do rozwijania wyobraźni twórczej. Dzieci postanowiły wykorzystać zdobyte umiejętności podczas spotkania i namalować własne obrazki kawą.