4 VI, sobota- Można czytać!- pod takim hasłem odbyła się w tym roku druga edycja "Nocy bibliotek", spotkań w całej Polsce w ramach "Cała Polska czyta dzieciom". W naszej bibliotece wieczorna akcja: "Strach się bać", trwała od 17.00 do 21.00. Organizatorkami były panie: Elżbieta Grzyb, Monika Grzyb , Małgorzata Oleś, Anna Kot. Przybyłe dzieci wzięły udział w wielu zabawach czytelniczych. Spotkanie rozpoczęło wspólne czytanie wiersza o duchach, których, "nie ma co się bać, tylko trzeba się z nich śmiać". Potem wszyscy wzięli udział w warsztatach, które poprowadził nasz gość- pani Grażyna Hanaf, autorka książek dla dzieci. Oprócz dyskusji o uczuciach, dzieci wysłuchały wspaniale opowiedzianej przez panią Grażynę, historii o dziewczynce, która miała garba z powodu braku uczuć. Po wielu przygodach odzyskała wiarę w siebie i w ludzi. Pokochali ją najbliżsi, a ona zrozumiała, co jest w życiu najważniejsze. Jej przygody pani Grażyna opisała w książce pt. ,"Garbuska". Po wieczornej kolacji dzieci podzielone na grupy, ruszyły w trasy po korytarzach szkoły, gdzie czekały na nie różne zadania czytelnicze. Po ich wypełnieniu otrzymały Certyfikaty, zakładki z akcji i bajecznie kolorowe naklejki. Czas minął szybko i trzeba było się pożegnać. Ale jeszcze w czwartek w naszej szkole odbędzie się prezentacja filmu polskiego p.t."Czarodziejskie drzewo" dla wszystkich chętnych kinomanów, wprowadzając ich w świat magii.

4 VI - Noc bibliotek w Szkole Podstawowej nr 2- Wolno czytać! Zapraszamy na stronę Istotnych Informacji