W ramach konkursu ,,Zdrowo jem, więcej wiem" Chrupiące Marcheweczki zorganizowały w szkole akcję promocji picia wody. Aby zachęcić dzieci do rezygnacji ze słodkich, gazowanych napojów na rzecz wody, przygotowaliśmy stanowisko na korytarzu szkolnym. Chcieliśmy pokazać kolegom i koleżankom, że woda nie musi być "nudna". Zaproponowaliśmy więc wody smakowe. Smak dały plasterki cytryny, limonki, pomarańczy i ogórka; zapach i smak wzbogaciły listki mięty. Dzieciom i dorosłym bardzo smakowały te naturalne, zdrowe napoje bez cukru i konserwantów. Nasze stoisko przeżywało prawdziwe oblężenie. Do promocji picia wody przyłączył się również zespół Supergroszków. Podczas kampanii picia wody przekonywaliśmy do tego, aby pić wodę oraz do tego, że picie wody jest nie tylko zdrowe, ale i modne. W tym dniu Supergroszki ubrały się na niebiesko, na głowy założyliśmy wcześniej wykonane opaski – kropelki wody z hasłem ,,Pij wodę”, przygotowaliśmy plastikowe kubki, wodę źródlaną z naklejkami ,,Zdrowa woda” i ,,Woda życia” ,ulotki i wyruszyliśmy na promocję wody. W klasach prezentowaliśmy kolegom plakat ,,Dlaczego warto pić wodę?”, Maks omówił najlepszą reklamę picia wody, rozdawaliśmy ulotki i częstowaliśmy wodą do picia. Zachęcaliśmy do picia wody również dorosłych, naszą panią sekretarkę, panie nauczycielki, pana woźnego oraz rodziców odwiedzających naszą szkołę. Podczas przerw częstowaliśmy wodą naszych kolegów oraz rozdawaliśmy ulotki.

Galeria zdjęć - więcej