"Gdy śniadanie rano zjesz, głowa myśli i Ty też."

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię oraz siłę do nauki i zabawy. "Śniadanie Daje Moc" to program edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe oraz podnoszący naszą świadomość dotyczącą roli śniadania w diecie dziecka. Nasza szkoła dołączyła do tej akcji. 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Nauczyciele wspólnie z uczniami omówili zasady zdrowego odżywiania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków. Następnie przystąpili do tworzenia smacznych, kolorowych i zdrowych kanapek oraz pysznych sałatek. Tak przygotowane śniadanie dzieci zjadły z ogromnym apetytem, była to również świetna zabawa dla wszystkich uczniów.