23 XI 2016 r. w MBP w Bolesławcu odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży, Kazimierzem Szymeczko. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI pod opieką p.A. Kozłowskiej i E.G rzyb. Autor bardzo interesująco opowiadał o swoim zamiłowaniu do pisania, o debiucie, warsztacie i przygotowaniach do pracy nad książką. Chętnie odpowiadał na liczne pytania, które zadawały dzieci, które chciały wiedzieć dlaczego ich gość pisze książki, skąd czerpie pomysły do swoich opowieści, jakie są jego zainteresowania i plany na przyszłość.
Na zakończenie spotkania można było  zakupić książki pisarza i
otrzymać autograf.