24 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie klas pierwszych i drugich  oraz zaproszone do nas dzieci z najstarszej grupy z Miejskiego Przedszkola nr 6 pod opieką pań Bogusi, Bernadety i Haliny bawiły się na akcji z cyklu: Cała Polska czyta Dzieciom. Światowy Dzień Misia - w Misiolandii. Lektorzy- zaproszeni goście: Wiceprezydent Miasta Bolesławiec, p. Kornel Filipowicz, Kierownik CIK "Orzeł", p. Jacek Dudyński, autorka książek dla dzieci i dziennikarka, p. Grażyna Hanaf, pracownik MBP, p. Dorota Kasprzyk, Dyrektor MZS nr 3, p. Irena Sikora- Kołodyńska- czytali dzieciom przygody misia Uszatka i jego przyjaciół z książeczki napisanej przez  Czesława Janczarskiego, oceniali "słodkimi misiowymi punktami" prezentacje śpiewno- muzyczne oraz recytacje uczestników. Dzieci bawiły się do piosenki "Jedzie pociąg z daleka", malowały misie lub projektowały je, nagradzały występy swoich kolegów wesołymi okrzykami. Uważnie słuchały historii z bajki. Wszyscy świetnie się bawili, gdyż: "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś". Słuchanie bajek też może być  świetną zabawą.

Akcję zorganizowały i przeprowadziły panie: Monika Grzyb, Elżbieta Grzyb, Małgorzata Oleś.