9 XI 2016 r odbyły się w S.P.2 Szkolne Zawody Lekkoatletyczne dla drużyn z klas II i III. Jako klasy integracyjne bierzemy udział ogólnopolskim projekcie sportowym: Kids Athletic. Lekkoatletyka dla każdego. W ramach którego nasi uczniowie biorą udział w treningach, zawodach szkolnych i pozaszkolnych. Szkolne Zawody Lekkoatletyczne dla klas II, III S.P. 2 trwały dwie godziny. W zawodach wzięło udział 72 uczniów, czyli 8 drużyn po 9 dzieci z klas: IIa, IIb, IId, IIe, IIIa, IIIb, IIIc, IIId. Projekt- Monika Grzyb. Organizacja i prowadzenie: Monika Grzyb, Piotr Bajer. Drużyny wykonywały zadania pod opieką rodzica z każdej klasy. W akcji uczestniczyły też panie: Beata Czeladka, Małgorzata Oleś, Renata Sobko, Anna Kot, jako opiekunowie swoich drużyn. Nauczyciele wymienionych klas przygotowywali swoich uczniów do zawodów w trakcie sportowych zajęć lekcyjnych (M.Oleś, T.Góra, J.Baran, M.Grzyb, J.Szewczuk, R.Sobko, B.Czeladka, J.Filistyńska). Zawodnicy wykonywali sześć zadań, przy których asystenci - uczniowie z gimnazjum przy MZS nr 3 z klasy pana Piotra - dokonywali pomiarów.
Ranking, na poziomach klasowych:1. Klasy drugie: I m.- IId, II m. - IIb, III m.- IIa, IV m.- IIe. 2. Klasy trzecie: I m.- IIIa, II m.- IIId, III m.- IIIb, IV m.- IIIc. stkich uczniów.