59-700 Bolesławiec ul. Bankowa 8  Fax/tel.(075) 732-35-00

Strona główna Informacje o szkole  Dla uczniów Informacje-rodzice Wzorowi uczniowie Najlepszy sportowiec

17.03.2016 r. uczniowie z klasy IVA, VA, VB pod opieką p. A. Kot, A. Kozłowskiej i E. Grzyb uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Dzieci samodzielnie zdobiły pisanki i malowały styropianowe jajka. Obejrzały wystawę „Nie tylko pisanki - Zwyczaje wielkanocne na Śląsku”, na której zgromadzono eksponaty związane z tradycjami wielkanocnymi w różnych regionach Polski. Miały też okazję zobaczyć wystrój wiejskiej chaty z ozdobami świątecznymi, wieszanymi u sufitu - tzw.-pająkami, palmami, strojami ludowymi, formami do pieczenia ciast i przepięknymi pisankami.