16 listopada 2016r. gościliśmy najstarszą grupę przedszkolną z Miejskiego Publicznego Przedszkola nr 6. Było to pierwsze spotkanie , którego celem było zapoznanie dzieci przedszkolnych  ze szkołą – zwiedzanie wybranych sal, integrowanie dzieci z uczniami oraz poznanie Super Wiewiórki. Nasi goście brali udział w zabawach muzyczno-ruchowych na sali gimnastycznej z uczniami klasy III c, bawili się w sali integracji sensorycznej. Oglądając szkolną gazetkę dowiedzieli się o naszych działaniach związanych ze zdrowym stylem życia. Odwiedzili klasę I b i tam zasiedli do ławek szkolnych. Wspólnie z pierwszakami śpiewali rymowankę o niedźwiadku.  Po powrocie do sali gimnastycznej najmłodsi bawili się wspólnie z trzecioklasistami  oraz Super Wiewiórką przy zabawie „Orzeszek”. Na zakończenie spotkania uczniowie klasy III c wręczyli przedszkolakom zdrową przekąskę w postaci jabłuszka oraz drobne upominki. Przedszkolakom podobała się wizyta w szkole. Następne spotkanie z przedszkolakami  już wkrótce.

Beata Czeladka