29 IV 2016r. - Uczniowie klasy I d wraz z wychowawczynią , panią Moniką Grzyb i panią Elżbietą Grzyb pojechali do Wrocławia do Teatru Lalek na ,,Zaczarowany flet", spektakl dla dzieci stworzony na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Mozarta i opowiadający o magicznej sile muzyki. Obejrzeli fascynującą, piękną, ponadczasową opowieść o relacjach – nocy i dnia, przygodach Tamina i Paminy, Papagena i Papageny. Podziwiali bohaterów w bajecznie kolorowych barokowych strojach i na tle wspaniałych scenografii, a muzyka Mozarta wprowadzała ich w czarowne klimaty baśniowe.