W dniach 23- 27 maja 2016r. klasa II c z wychowawcą przebywała w Świeradowie Zdroju na tzw. zielonej szkole.
Uczniowie mieli tam zorganizowane różnorodne zajęcia. Większość z nich odbywała się na świeżym powietrzu np. spacer po Świeradowie, zwiedzanie Domu Zdrojowego, wędrówka do skoczni narciarskiej, wycieczka do Szklarskiej Poręby i spacer wzdłuż rzeki w kierunku Wodospadu Szklarki, wizyta w Ogrodzie Trzech Żywiołów na terenie Nadleśnictwa Świeradów, wyjście na plac zabaw. Dzieci poznały legendę o świeradowskiej żabce i dowiedziały się o radoczynnych właściwościach miejscowych źródeł. Oprócz tego dzieci odwiedziły Kręgielnię, Grotę Solną, Leśną Hutę i Muzeum Minerałów w Szklarskiej Porębie. Nie zabrakło zajęć edukacyjnych w salce. Był też konkurs tańca dyskotekowego, dyskoteka, karaoke, ognisko i pieczenie kiełbasek.
W ośrodku świętowaliśmy również urodziny Lenki. Był tort i prezenty.
Największą atrakcją dla dzieci był wjazd Kolejką Gondolową na Stóg Izerski. Podczas pobytu na zielonej szkole pogoda była idealna.
Zadowoleni uczniowie klasy II c powrócili do swoich rodzin.
Wychowawca: Beata Czeladka