59-700 Bolesławiec ul. Bankowa 8  Fax/tel.(075) 732-35-00

Strona główna Informacje o szkole  Dla uczniów Informacje-rodzice Wzorowi uczniowie Najlepszy sportowiec

"UNIWERSYteckie SP2”

W roku szkolnym 2015/2016 realizowany będzie projekt pod nazwą „UNIWERSYteckie Sp2”. Celem projektu jest wykorzystanie potencjału dydaktycznego nauczycieli MZS nr 3 oraz naukowego wyższych uczelni, ośrodków edukacyjnych do wzbogacenia i urozmaicenia dydaktyki. Zapraszamy rodziców naszych uczniów do wzbogacenia oferty zajęć. Zajęcia przeprowadzane będą od listopada do czerwca. Mamy nadzieję, że przedstawione propozycje wpiszą się w zainteresowania naszych uczniów.

Warsztaty matematyczne – „ UNIWERSYECKIESP2”-luty

Dnia 27. 02.2016r. odbyły się kolejne warsztaty matematyczne pt.” W pełni symetryczne plansze matematyczne”.

Pierwsze zadanie polegało na rozstrzygnięciu, które z przygotowanych czterech plansz są w pełni symetryczne.
Kolejne zadanie było prawdziwym wyzwaniem należało stworzyć właściwą strategię aby znaleźć wszystkie przypadki w pełni symetrycznych plansz 3x3. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zajęć, zadanie wykonali poprawnie. Na koniec rozpatrywaliśmy plansze w pełni symetryczne o wymiarach 5x5.

Warsztaty matematyczne – „ UNIWERSYECKIESP2” –styczeń

W miesiącu styczniu odbyły się warsztaty matematyczne pt. „ Cieniasy”

Spotkanie rozpoczęliśmy doświadczeniem polegającym na obserwowaniu cieni. Następnie korzystając z konkretnej gry edukacyjnej uczniowie nakładali klocki na zmontowaną w podstawie oś, aby powstała bryła dawała wskazane cienie. To nie był koniec „zabawy” w cienie. Po ułożeniu konkretnej figury z klocków uczniowie samodzielnie szkicowali cienie, jakie te bryły rzucały na ustalone prostopadłe dwie płaszczyzny.
Podczas ostatnich minut spotkania uczniowie grali w logiczne gry matematyczne. Gry są dostępne w czasie przerw na parterze budynku szkoły.

28 listopada 2015r. (sobota) odbyły się pierwsze, matematyczne warsztaty pt. ”Wielościany” w ramach projektu „ UniwersyteckieSP2”. Warsztaty składały się z trzech części.
Na początku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 budowali modele wielościanów ze słomek do picia. Okazało się to twórczym zajęciem, kształcącym geometryczną wyobraźnię. Liczba możliwych do wykonania w tej technice modeli jest nieograniczona.

Zachęcamy do wykonania własnych modeli. Należy krótsze części rurek włożyć w dłuższe, a po złączeniu odpowiedniej liczby krawędzi zamykamy obieg, tworząc szkielet ścian. Gotowe ściany łączymy taśmą klejącą, tworząc wybraną bryłę. W drugiej części zajęć uczniowie korzystając z okularów 3D dostrzegali bryły na planszach przedstawiających zabytki (m.in. Zamek Książ, pałac w Wojanowie) znajdujące się w pobliskiej okolicy.

Na koniec zajęć uczniowie z kwadratowej kartki papieru wykonali "dmuchany sześcian". Zainteresowanych uczniów, w celu zapoznania się z instrukcją, odsyłamy na stronę: http://www.matematyka.wroc.pl/doniesienia/dmuchany-szescian

Galeria-więcej zdjęć

Zgoda na udział w programie

Program studiów - wydział: matematyka